E-knihy

Nově  našim čtenářům ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz  nabízíme možnost vypůjčit si e-knihu. K dispozici je přes 10 700 e-knih nejrůznějších žánrů od dětské literatury, sci-fi, fantasy přes severskou krimi po české i světové romány. Knihy si lze zapůjčit odkudkoli a zdarma v rámci ročního čtenářského poplatku. Projekt na zapůjčení e-knih v Městské knihovně Frýdlant podpořilo dotací Ministerstvo kultury České republiky. Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, a obratem se Vám zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení!

Podmínky půjčení:

· Zaregistrovat se v Městské knihovně Frýdlant a založit si konto čtenáře

· Zaregistrovat se na platformě (Palmknihy.cz), ze které si chcete e-knihy půjčovat

· Mít vhodné zařízení pro čtení e-knih (čtečka, tablet, chytrý telefon, PC)

· Stáhnout si potřebný software pro čtení a půjčování

· Výpůjční lhůta e-knihy je 31 dnů

· 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

· Vypůjčit si lze maximálně 3 e-knihy najednou bez nutnosti připojení k internetu.

Postup pro čtenáře

 

Jak se zapojit do eVýpůjček:

 

1.       Zaregistrujte se v knihovně.

2.       Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3.       Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

  

Jak si vypůjčit e-knihu:

 

1.       Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.

2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

 

Jak otevřít e-knihu:

 

1.       Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2.       V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.  

3.      Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.